15.8 C
Skopje
Friday, September 22, 2023

НАТПРЕВАРОТ ЗА УКРАИНА ЗАВРШИ | Американски полковник тврди: Еден настан ќе ја одреди судбината на војната

Мора да се прочита

- Advertisement -spot_img

Донован додаде дека градот може да ја има судбината на Керсон.

Загубата на Одеса може да биде „крај на играта“ за властите во Киев во војната во Украина.

Ова мислење беше изразено во напис за American Thinker од пензионираниот полковник на американските воздухопловни сили Марфи Донован.

Тој потсети дека Одеса отсекогаш била „традиционално советско одморалиште, тесно поврзано со руската елита“.

Донован додаде дека градот може да ја има судбината на Керсон.

– И тогаш, можеби, играта е завршена за Украина – пишува пензионираниот офицер.

- Advertisement -spot_img

Повеќе Вести

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Последно додадено