14.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

ЖИВОТ

Приказната за Enzo Maiorca и делфинот

Познатиот италијански нуркач Enzo Maiorca се нурнал во морето во близина на Сиракуза со својата ќерка Росана, која останала на бродот. Додека нуркал, почувствувал дека...

Приватен детектив открива | Овие 4 знаци го издаваат вашиот партнер дека изневерува … еден 100% е сигурен

Ако сте во брак или сте во долга врска, и чувствувате дека партнерот ве изневерува, веројатно сте во право. Дури и кога нема доволно докази...

Да се биде љубовница | Десет причини заради кои најчесто се каете

Почетната страст и возбуда често се претвораат во разочарување, бидејќи односот се базира на прикривање и лаги. Кај љубовниците се зголемуваат очекувањата од партнерите, но...

Секс во сон, месечарење, зборување, паѓање … | Најчудните феномени кои луѓето ќе ги доживеат за време на длабок сон

Спиењето е сосема рутинска активност, но повремено луѓето се соочуваат со невообичаени појави или имаат пречки кои ги збунуваат и ги плашат. Ова се некои...

6 причини зошто женетите мажи изневеруваат, дури и кога ја сакаат својата жена

Разликата меѓу мажите и жените е огромна. Ова е особено точно кога станува збор за врските. Кога мажите ќе измамат, жените немаат поим што...

Денес, апсолутно е јасно дека светот мора да се сврти кон зелената енергија | Европа размислува за многу решителни мерки

Планот на ЕУ е до 2025 година да ја удвои количината на електрична енергија произведена од соларните централи. Грижата за животната средина и влијанието на...

Градот на иднината ви го одзема здивот, но и животот | Долг е 170 километри, широк е само 200 метри, нема автомобили, а во...

Градот без автомобили, целосно одржлив, полн со зеленило и постојана клима, ќе биде широк само 200 метри, но долг 170, а висок 500 метри,...

ДАЛИ ОВА ВИ Е ПОЗНАТО ? Како воопшто се јавува топлотен бран, на која температура се прогласува и што всушност му прави на нашето...

Топлотните бранови се сè почеста појава поради бројните климатски промени. Тие се поинтензивни и траат подолго од кога било досега, за жал со смртоносни...

Тие знаат за она што сме заборавиле | Поради ова, во Скандинавија добро се живее!

Истражувањата за среќата спроведени пред неколку години покажале дека во Данска, Норвешка и Шведска живеат најсреќните луѓе. Овие луѓе се придржуваат кон овие четири...

Ментално силните луѓе не ги прават овие 13 работи – дали сте такви?

Менталната сила често не се рефлектира во она што го правите, туку во она што не го правите, тоа го заклучила Amy Morin, автор...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img