15.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

СЕМЕЈСТВО

9 лаги за мајчинството со кои целиот ваш живот ви го полнат мозокот

Секоја мајка сака да биде совршена мајка. И практично секоја мајка прави грешка така што верува во одредени митови за подигање на децата. Затоа и...

Еве што секоја мудра жена знае пред да подигне кредит!

Освен ако не сте наследиле пари од вујко, кој живеел во Австралија или не сте имале имот кој сте го продале под многу добри...

Ова се 13 прашања кои треба да ги поставите на вашиот партнер пред брак

Многу парови избегнуваат тешки прашања се додека не стане предоцна. "Кога станува збор за бракот, она што не знаете навистина може да ви наштети", почнува...

Драги мајки, научете ги вашите ќерки да си го сакаат своето тело!

Драги мајки, научете ги вашите ќерки да си го сакаат своето тело! Во денешно време кога многу девојчиња сакаат да бидат „идеални“ за да бидат...

Четири карактеристики кои ги сакаат мажите кај жените

Иако жените мислат дека е доволно да бидат само убави, нашминкани и максимално дотерани за да го освојат мажот, посилниот пол има други приоритети...

Мудростите на Марија Монтесори | 19 наредби кои ќе ви помогнат да станете подобар родител

Марија Монтесори (Италија, 1870. - Холандија, 1952.) е познат италијански воспитувач, лекар и автор на педагошка метода Монтесори. Нејзините размислувања помогнале да се промени ставот...

Денес породувањето трае подолго отколку во времето на нашите баби

Денес породувањето трае подолго отколку во времето на нашите мајки и баби. На мајките денеска им требаат во просек околу 6 ипол часа за да...

Биолошкиот часовник работи и кај мажите, по 40-та помала веројатноста за зачнување

Мажите кои сакаат да станат татковци, тоа треба да го направат до 40-тата година, затоа што постои можност нивните деца да имаат поголем ризик...

30-тите години се идеални за создавање семејство

Поголемиот број експерти ги сметаат 30-тите години на жената за најсреќна возраст за мајчинството. Жените во тие години обично имаат стабилен однос со партнерот...

Што сѐ децата наследуваат од своите родители

Алергични сте на полен, забите ви се во ужасна состојба, се плашите дека и вашето дете ќе ги има истите проблеми? Што можеби ќе...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img