14.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

ПОЛИТИКА

САД ОД 1991 ГОДИНА ЗАПОЧНАЛЕ 251 ВОЕНА ИНТЕРВЕНЦИЈА ВО СВЕТОТ ! Видео

Што да се каже, кога бројките ќе прозборат, вистината излегува на виделина! Според официјалните податоци на Конгресната служба за истражување, американската војска започнала 469 интервенции...

АНАЛИЗА НА ЦИА ! РУСИЈА СОЗДАВА „ГАСЕН КАРТЕЛ“ ВО НЕГО СЕ ИРАН, АЗЕРБЕЈЏАН, КАТАР, НО И…

“Русија би можела да создаде енергетски картел сличен на ОПЕК и да воведе непријатна состојба за САД во идните договори за гас.“ Ова го изјави...

ЛАВРОВ: ИЛИ АМЕРИКА ИЛИ СЛОБОДА ! ДРАМАТИЧЕН МОМЕНТ, ПАЃА ОДЛУКАТА ЗА ИДНИНАТА НА ПЛАНЕТАТА!

Луѓето треба да одлучат дали сакаат поредок во кој хегемонот ги принудува сите останати да живеат според неговите правила или демократски праведен свет, без...

ГРЦИЈА и БУГАРИЈА можат да ги ОСПОРУВААТ СИМБОЛИТЕ на МАКЕДОНСКИТЕ ПАРИ

Непосредно пред потпишувањето на Протоколот за велепредавство, гувернерката Ангеловска-Бежовска оствари средба со директорката на Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура при Универзитетот...

Власта уфрла провокатори за да апси народ

Владата на СДС и ДУИ во целост прикажа како се манипулира и демонстрира насилство врз обичен народ. Министерот Спасовски очигледно го оствари своето сценарио дека...

Полицајци газат демонстрант – тој вика од болка | Видео

Полицијата ги растури протестите пред Собранието. Откако кордонот полицајци тргна напред почна и да ги удира демонстрантите. Еден полициски службеник од зад грб удри човек кој...

МВР тврди дека се повредени над 30 полицајци

Над 30 повредени полицајци и неколкумина приведени демонстранти е билансот од вечерашните протести пред Собранието. Демонстрантите се потиснати, а на местото остаа само камењата, плочки...

Од безбедносни причини одложено телевизиско интервју на Пендаровски

ТВ 21 го одложи закажаното интервју со претседателот Стево Пендаровски. Како што објави телевизијата, одложувањето е поради безбедносни причини. - Имено, ТВ21 се наоѓа во непосредна...

Дабиќ | Исфрлените дипломати кои се изолирани и исфрлени од сите процеси Османи ги злоупотребува со невидена леснотија

Нашиот македонски дипломатски синдикат е последната институција која се грижи за македонската дипломатија и која се бори за професионална способна и автентична македонска дипломатија...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img