15.8 C
Skopje
Friday, September 22, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

ИНТЕРВЈУ

Шилегов / По две години граѓаните видоа огромна разлика на полошо, Скопје го пропушти чекорот за развој

Граѓаните на Скопје веќе по две години ја видоа разликата од тогашната и сегашната администрација, за жал на полошо. Скопје го пропушти чекорот за...

Стојаноска / Состојбата во ВМРО-ДПМНЕ е уште постабилна, вакви провокации уште повеќе не мотивираат да издржиме и да не потклекнеме на ниту еден удар

Во вечерашното гостување во емисијата „24 Анализа“ на Телевизија 24 гостуваше пратеничката и членка на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска. Таа истакна дека провокациите...

СДС, ДУИ и Пендаровски му ветувале кривична неказнивост на Груевски за уставни измени – Ние нема да отстапиме, уставни измени нема да има, но...

– Станува збор за еден сериозен предизвик во кој што се наоѓа нашата татковина Република Македонија. Факт е дека ова е битка на новата...

Големи се несогласувањата во ДПМНЕ, се што прави Мицкоски е да ја сочува својата фотелја во белата палата

Изјавата на Мицкоски го потврдува она што го говоревме во изминатиот период, дека има големи несогласувања во ДПМНЕ а се што прави Мицкоски е...

Власта има премногу скандали, а не се води ниту една постапка против функционер од власта, таа е одговорна за апатијата, двоцифрената инфлација и сиромаштијата

Во денешната емисија „Топ тема“ на Телма ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков кој што истакна дека власта е одговорна за...

РУСИТЕ се подготвуваат 20 години за КОНФЛИКТ и УНИШТУВАЊЕ на НАТО во ВОЈНА ! Американското обезбедување го уништи Пентагон – сега знаеме зошто Американците...

Скот Ритер е најкомпетентниот и најчесен американски аналитичар за настаните во Украина и по повод Украина, односно судирот меѓу Русија и Западот по повод...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img