15.8 C
Skopje
Friday, September 22, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

ИНФО 369

„ТОА Е НАВРЕДА ЗА СПОМЕНОТ НА ОНИЕ УБИЕНИ ОД БАНДЕРА“ | Израел жестоко реагираше на изјавите на украинскиот амбасадор во Германија

Амбасадата на Израел во Берлин жестоко реагираше на изјавите на украинскиот амбасадор во Германија, Андриј Мелник за Степан Бандера. „Изјавите на украинскиот амбасадор се искривување...

АМЕРИКАНЦИТЕ ВЕЌЕ ГО ПОТРОШИЛЕ ГОДИШНИОТ РУСКИ ВОЕН БУЏЕТ | Експертот вели дека и покрај сета воена помош за Украина, САД на Русија не и...

Русија кон конфликтот со Западот во Украина пристапи подготвена, донесува одлуки врз основа на воена целесообразност и ќе продолжи на овој начин до целосна...

ВРИЕ ПОМЕЃУ МОСКВА И СОФИЈА | Русија ја разгледува можноста за затворање на амбасадата во Бугарија

Руската амбасадорка во Бугарија Елеонора Митрофанова изјави дека ќе побара од Москва да ја затвори амбасадата во земјата, откако нејзиниот апел до бугарските власти...

Зеленски добил петиција за воведување на предметот „Русофобија“ во училиштата во Украина

На претседателот на Украина Володимир Зеленски му беше понудено да го воведе предметот „Русофобија“ во училишната програма, беше објавено на веб-страницата на петиции до...

САД НЕМА ДА ДОЗВОЛИ РУСИЈА ДА СЕ ОПУШТИ … | Слабите точки на Путин

Ако Русија успее да ги постигне своите цели и победи во Украина, САД тактички ќе се повлечат и ќе го обвинат Бајден, а потоа...

ШОК АНАЛИЗА! ЗЕМЈИТЕ од НАТО ГО ФИНАНСИРААТ ПУТИН И РУСИЈА ! Графикон

Додека измислуваат нови санкции против Москва, членките на Алијансата НАЈГОЛЕМИ КУПУВАЧИ НА РУСКИ ФОСИЛНИ ГОРИВА! Од почетокот на конфликтот меѓу Русија и Украина, земјите од...

НЕМА ДА ГИ ЗАБОРАВИМЕ ОНИЕ КОИ НИ СВРТЕА ГРБОТ ! Ердоган грмеше: ќе бидеме НАЈСИЛНАТА војска на светот!

Турција ќе продолжи да ја зајакнува својата армија за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на земјата, Реџеп Таип Ердоган. - Успесите во операциите...

ВАКА ЌЕ ЗАВРШИ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА | Американскиот државен секретар презентира неверојатна информација – “има само три исходи“

Постојат три можни исходи од украинската криза, според поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер. Во интервјуто за британскиот магазин Спектејтор, тој рече дека првото сценарио...

КАДИРОВ ТВРДИ – СПЕЦИЈАЛИЦИТЕ НА „АХМАТ-СИЛА“ СЕ ДОБЛИЖИЈА НА УШТЕ ЕДЕН ГРАД ! Работат на опкружување на украинската војска! (МАПА)

Се водат големи борби. Борците на специјалната единица „Ахмат-сила“ од Чеченија и вториот корпус на Народната милиција на Луганската Народна Република се приближиле до градот...

СТАПУВА НА СИЛА ДЕНЕС | Украина воведе визен режим за руските граѓани

Руските граѓани во иднина ќе треба да ја оправдаат целта на патувањето во Украина. Шефот на Државната гранична служба на Украина, Серхи Деинеко, изјави дека...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img