15.8 C
Skopje
Friday, September 22, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

ИНФО 369

Се проширува и регулира дивиот паркинг зад Народна Банка

Општина Центар го проширува и го регулира дивиот паркинг зад Народна банка на Република Северна Македонија. Станува збор за див паркинг со оштетен асфалт...

ДПМНЕ направи кворум за амнестија на криминалот, заедно со СДС и ДУИ

Широката коалиција ДПМНЕ-СДС-ДУИ, со европско знаменце, ги амнестираше криминалите на своите политичари и функционери преку драстично намалување на казните за наместени тендери, злоупотреба на...

СДС и ДУИ вчера гласаа за амнестија на своите криминали, Левица не гласаше против, им помогна како и секогаш

СДС и ДУИ вчера гласаа за амнестија на сите криминали кои ги прават во изминатите 6 години. Со измени во Кривичниот закон се брише...

Со измените на Кривичниот законик застаруваат 14 судски предмети со над 80 обвинети

Со донесувањето на измените на Кривичниот законик ќе се овозможи застарување на 14 судски предмети во кои се обвинети над 80 лица, според проценките...

Пендаровски го потпиша Указот за прогласување на Законот за изменување и дополнување на Кривичниот законик

Претседателот Стево Пендаровски, денеска одлучи да го потпише Указот за прогласување на Законот за изменување и дополнување на Кривичниот законик, известуваат од кабинетот на...

Поради неспособноста на директорот назначен од Муцунски децата од Љубен Лапе оставени без топол оброк

Директорката Сања Стојанова никаде ја нема да одговори зошто децата во основното училиште Љубен Лапе останаа без оброк, а општината се секира за децата...

За Шуклев и Ристевски од Економски вкупно 8 години затвор, Денковски доби условна казна

Основниот Кривичен суд Скопје денеска ги прогласи за виновни за примање и давање поткуп тројцата професори од Економскиот факултет при Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“...

Со измените во Кривичниот законик се отвора вратата за враќање на Груевски

Со измените во Кривичниот законик што ги предлага владата на СДСМ-ДУИ-АА ја отвора вратата за враќање на поранешниот премиер Никола Груевски, а за такво...

Со измените на КЗ борбата против корупцијата ќе остане само декларативна

Со донесувањето на измените и дополнувањата на овој закон во Собранието на Република Северна Македонија, и тоа со молскавична брзина, по скратена постапка и...

Јанушев доби условна осуда за набавката на кинеските автобуси

Пратеникот Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ, денеска беше осуден на двегодишна условна казна затвор за „злоупотреба на службената положба и овластување“ во предметот „Дизајн“ кој...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img