15.8 C
Skopje
Friday, September 22, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

ИНФО 369

Мицкоски да одговори за диловите со Груевски и барањата за амнестија

Внатрепартиските проблеми во ДПМНЕ очигледно се големи. СДСМ нема намера да се меша во меѓусебната пресметка во ДПМНЕ и анти-ЕУ кампот. Мицковски да не остави надвор...

Сите пратеници сте одговорни за скандалот „Онкологија“ – сите сте биле во партиите на власт

„Ова се случувало од 2012 година, што значи сите останати 118 пратеници од останатите политички партии сте одговорни. Во овој интервал, сите сте биле...

УЗУРПИРАНИ ТРОТОАРИ, ПРЕПОЛНИ ПАРКИНЗИ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ

Уште едно неостварено ветување на градоначалникот Муцунски го нарушува и онака лошиот квалитет на живеење во општина Аеродром. Имено, поради недостиг на паркинг места, возачите...

Герасимовски на средба со родителите од Дебар Маало кои алармираа за насилно однесување во општината

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски денеска повторно оствари средба со родителите од Дебар Маало кои минатата недела алармираа за девијантно однесување во делови...

УКИНАТИ РЕСТРИКЦИИ НА УЛИЧНО ОСВЕТЛУВАЊЕ

Како една од поважните точки на дневниот ред на 31-та седница на Советот на Општина Карпош, беше предлог-одлуката за прекин на рестрикциите на улично...

ДЕТСКА ПРЕТСТАВА И МИЈАТА ЗА УМЕТНИЧКО ДОЖИВУВАЊЕ НА „КУЛТУРНО ЛЕТО КАРПОШ 2023“

Во населбата Влае, на плоштадот „Делфина“, вчеравечер продолжи овогодинешното издание од „Културно Лето Карпош 2023“. Многубројната публика од сите возрасти, повторно покажа заинтересираност за...

110 решенија од по 7 000 денари за семејствата со новороденче во Центар

110 решенија на барателите за остварување на правото за користење на парична помош за новороденче додели денеска градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски. Оваа...

СДКСК да отвори предмет, колега на Ковачевски зема 40 милиони евра од владата | Видео

Денешната изјава пред ДКСК е во насока да ги повикаме, доколку до сега не слушнале за скандалот тежок 40 милиони евра за лиценци.Веќе 10...

Груевски демантира дека се сретнал со Груби и Димитриевски

Поранешниот премиер Никола Груевски ги демантира наводите дека во Будимпешта имал средби со вицепремиерот Артан Груби и кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски. Посочува дека Груби...

Реакција на Јакимовски до Мицковски: Некој лапнал “Крашова бајадера”

Не можам да поверувам дека интелектуалец, универзитетски професор ќе биде толку расипан. Да праќаш на седница на совет, да се собираат граѓани за да создаваат...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img