15.8 C
Skopje
Friday, September 22, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

ИНФО 369

Славица Грковска најави широка јавна расправа за предлогот на Законот за конфискација на имот во граѓанска постапка

Работната верзија на законскиот предлог, кој се подготвува во текот на изминатиот месец од работната група што ја раководи, ќе се испрати на Европската...

Рафтовите во маркетите од денеска имаат нови цени на производите | Еве за кои производи станува збор

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска информира дека носат одлуки кои се задолжителни за секторот трговија, вклучувајќи го и месото. Освен задолженија за маркетите,...

Уставниот суд ја отфрли иницијативата за уставноста на Преспанскиот договор

Уставниот суд едногласно одлучи да ја отфрли иницијативата за уставноста на Преспанскиот договор. Оценето е дека Законот за ратификација на Договорот е во согласност...

Герасимовски: Откажете ги плановите за викендов, ни следи „Маалски фестивал“ во Центар

Со детска работилница, креативно пишување, цртање и раскажување во ОУ „Киро Глигоров“ градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски и директорот на Културниот центар Јадро...

ДПМНЕ се распаѓа, внатрешниот раскол Мицкоски да не го товари на СДСМ

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, ДПМНЕ се распаѓа. Очигледно големи се внатрепартиските проблеми во белата палата и анти ЕУ кампусот. Јавноста е сведок дека повторно внатрешниот раздор, кавги...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ја води раководството заедно со структурите на партијата и членовите, лажната пропаганда на СДСМ се распрсна како меур од сапуница

ВМРО-ДПМНЕ ја води раководството на партијата заедно со структурите во партијата, членовите и активистите. ВМРО-ДПМНЕ е партија од народот, својот легитимитет го црпи од...

Фијаско на неколкугодишната кампања на СДС дека Груевски управува со ВМРО-ДПМНЕ, нервоза во СДС

Последните неколку години СДС водеше кампања дека Груевски управува со ВМРО-ДПМНЕ, за сега нивната кампања да доживее целосно фијаско и тие самите да прават...

СДСМ: Проблеми во Белата палата – ДПМНЕ се распаѓа

ДПМНЕ се распаѓа, очигледно големи се внатрепартиските проблеми во Белата палата и анти ЕУ кампусот, порачаа утрово од СДСМ. Од партијата на власт побараа од...

Уставниот суд ќе одлучува за Преспанскиот договор

Предметот во кој е оспорен Указот и Договорот од Преспа ќе се дискутира денеска на седница на Уставен суд. Од Уставниот суд информираат дека предметот...

Мицкоски: СДСМ повторно осудена дека клевети и шири лажни вести, овој пат за пречистителната станица

Задоволството е поголемо и кога вака заробениот и корумпиран суд на власта не ќе може да го одбегне фактот дека СДСМ ме клевети. Токму вчера,...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img