15.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

ИНФО 369

ЈАПОНИЈА СЕ ПРЕДАВА ! Енергетски експерт за одлуката на Токио повторно да купува нафта од Русија!

Јапонија повторно почна да купува руска нафта еден месец откако пркосно ја одби, покажуваат податоците на Министерството за финансии на оваа азиска земја. Зошто...

Bundestag | ВЕДНАШ ДА ЗАПОЧНЕ Северен ТЕК 2 ! Германските занаетчии и индустријалци до Шолц: Не водите во пропаст !

Потпретседателот на германскиот Бундестаг Волфганг Кубицки се залага за итно пуштање во употреба на гасоводот Северен тек 2. Во исто време, германските занаетчии и индустријалци...

АМЕРИКА Е ЕДИНСТВЕНАТА ЗЕМЈА КОЈА УПОТРЕБИЛА АТОМСКИ БОМБИ | Секретарот на Советот за безбедност на Русија ги обвини САД и нивните вазали

ТОКИО води русофобна политика како лојален вазал на Вашингтон, но она што треба да се запамети е дека САД фрли атомски бомби врз Хирошима...

ПУТИН ОКОЛУ ПРАШАЊЕТО КОЕ ГО ЗАГРИЖУВА ЦЕЛИОТ СВЕТ | Прозборе за нападите врз нуклеарната централа, и еве што му порачал на Макрон

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во разговор со неговиот француски колега Емануел Макрон потврди дека Русија е подготвена да им ја обезбеди потребната помош...

СЕ КРШИ ЕНЕРГЕТСКАТА КИЧМА НА ЕВРОПА ! Шокантни сцени на клучните реки во Германија, Франција и Италија

Тешка ситуација во Европа. Суво лето, со рекордни горештини низ Европа, а реките испаруваат до тој степен што водотеците се загрозени, пренесува Bloomberg. Франција е...

ПАНИКА ВО ГЕРМАНСКА БОЛНИЦА ПОРАДИ БОМБА ! Евакуирани сите пациенти, полиција и пожарникари на лице место!

Поради дојава за бомба во болница во Бремерхавен во Долна Саксонија, германската полиција ги евакуирала пациентите од зградата. Според полициското соопштение, по пријава добиена околу...

Ердоган | Ќе го информирам Путин за резултатите од средбата со Зеленски и Гутереш

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека има намера да го информира рускиот претседател Владимир Путин за резултатите од средбата со украинскиот претседател Володимир...

Светот е загрижен за најголемата НЦ Запорожје | „Воените напади не се нешто за што е проектирана“

Украинските работници за итни случаи во заштитни одела изведуваат вежби за да се подготват за нуклеарна катастрофа во електраната Запорожје. Во исто време, руската...

КАТАСТРОФА на ПОВИДОК | Објавена големата есенска временска прогноза за цела Европа | Ние очекуваме МЕДИГАН

Веб-страницата за временска прогноза AccuWeather објави голема временска прогноза за есента, а нивниот тим метеоролози вели дека преминот од лето во есен можеби нема...

ТОА ЗНАЧИ ВОЈНА ! Брутално предупредување од Пекинг

Амбасадорот на Кина во Обединетото Кралство предупреди дека британското и американското мешање на Тајван може да доведе до војна, тврдејќи дека врските на Пекинг...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img