15.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

БИОЛОГИЈА

Научниците го откриле прв случај на друг цицач кој сам си „одгледува“ храна

До сега се мислело дека луѓето се единствените цицачи кои се занимаваат со земјоделство, но научниците откриле дека можеби не сме единствените кои знаеме...

Кога растенијата се под стрес поради опасност, произведуваат свој аспирин

КОГА добиваме главоболка, многумина од нас посегнуваат по лекови против болки. Се чини дека растенијата прават слично нешто - кога се под стрес од...

Откриено зошто T-Rex има мали раце

Научниците од Аргентина велат дека откриле нов вид на џиновски предаторски диносаурус кој имал огромна глава, но многу мали раце; барем со оглед на...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img