14.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

АНАЛИЗА

НЕКОЈ НОВ СВЕТ / Крај на “АМЕРИКАНСКИОТ СОН”, уште посмртоносна пандемија и крај на глобализацијата: Предвидувањата за следниот голем проблем тропаат на врата

Најголемите инвеститори за Bloomberg ги оценија долгорочните последици од неодамнешните настани кои не можеа да се предвидат. Во годината во која руската инвазија на Украина...

ПОЛИТИКО БРУТАЛНО ЈА “СЕЦИРА” ЗАПАДНАТА АЛИЈАНСА ! Мислите ли дека Ердоган би ја испратил војската да го брани Балтикот?

Угледниот Политико објави коментар во кој повикува на радикална реформа на НАТО алијансата. На самитот на НАТО овој четврток во Мадрид, кој лидерите на западните...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img