15.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

10 навики во исхраната кои треба да ги практикувате по 40-тите

Иако оваа заокружена бројка носи многу фантастични работи, факт е дека повеќе не можете да се водите со некои од здравствените принципи кои сте...

Кинеска метода за исфрлање камења од жолчката без операција

Ракот никогаш не бил прва болест, пред него се појавува ова древна метода на превенција. Кинеска метода на исфрлање камења од жолчката преку дебелото црево...

Мистериозната поврзаност на петте тибетанци со вашето здравје

Дали сте спремни да бидете вечно млади, полни со енергија и здрави? Петте тибетанци можат да ви помогнат во ова, и тоа за само 15...

СТАРА РУСКА МЕТОДА | Еве како да се ослободите од акумулираниот отров во вашиот организам за само 30 минути!

Не трошете пари на скапи и непотребни препарати за детоксикација, овој метод целосно ќе исчисти и ќе направи да се чувствувате подобро од било...

Без измислици и налудничави препарати | 8 природни начини за справување со проширени вени

Според студиите, околу 25% од возрасните страдаат од проширени вени. Овие потечени вени, кои се со виолетова или сина боја, се резултат на долго стоење,...

21 точка на стапалата кои ќе ве ослободат и од најсериозните болести

На нашите стапала има рефлексни зони на многу внатрешни органи и со притисок врз нив можеме значително да го подобриме нашето здравје. Ќе ви ги...

Овој зеленчук го намалува крвниот притисок | Еве како

Високиот крвен притисок може да доведе до зголемен ризик од срцеви заболувања и мозочен удар. За да го намалат крвниот притисок, луѓето го ограничуваат внесот...

Мислите дека знаете сè за оревите? 

Мислите дека знаете сè за оваа здрава храна? Размислете повторно! Оваа толку популарна јатка дали е навистина толку корисна како што мислиме? Видете неколку интересни факти: 1. Постојат...

Aлтернативна медицина | Овој домашен лек може да ги излечи ХЕМОРОИДИТЕ за 24 часа

ОВОЈ ДОМАШЕН ЛЕК МОЖЕ ДА ГИ ИЗЛЕЧИ ХЕМОРОИДИТЕ ЗА 24 СААТА! НАПРАВЕТЕ ГО САМИ Луѓето кои имаат хемороиди знаат колку можат да бидат болни. Како...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img