14.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

Политика

Според анализите на УНДП, Центар е пример за финансиско управување

Општина Центар е позитивен пример за финансиско управување според доброто финансиско управување насочено кон граѓаните, покажува извештајот на УНДП за 2022 година кој беше...

Демант: Не постои ново мнозинство во Советот на Општина Битола!

Спинуваните вести дека Левица во Битола партиципирала во ново мнозинство на Советот на Општина Битола најостро ја отфрламе како лага! Денес советниците од СДСМ и...

Концепцијата на Царовска продолжува да го разорува образованието

Деновиве од страната на Бирото за развој на образованието се повлечени наставните програми по предметите Историја, Географија и Етика на религии, а дополнително се...

„Шанса за Центар“ да престанат со манипулациите, нема никакво бетонизирање и отуѓување на земјиште!

На денешната прес-конференција, советниците на „Шанса за Центар“ и Јана Белчева изнесоа низа на лаги и манипулации за просторот кај поранешна „Треска“, кои најостро...

ИЗМИНАТАТА СЕДМИЦА САНКЦИОНИРАНИ 176 НЕПРОПИСНО ПАРКИРАНИ ВОЗИЛА НА ТЕРИТОРИЈА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР

Скопје, 18 април 2023 – ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје изминатата седмица санкционираа 176 непрописно паркирани...

ДПМНЕ неосновано и насилнички тужи за клевета советници од Левица во Битола

Како во најцрните времиња на груевизмот, мијалковизмот со тужби и замолчување на јавни функционери и политички неистомисленици, денес советници од Левица во Битола беа...

Инвеститорите задолжително мора да планираат паркинг места во рамки на самата парцела

Општина Центар работи на подобрување на капацитетите за паркирање. Во гостување во Слободна Тв градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски рече дека секоја улица...

Измените за 60-часовна работна недела остануваат заглавени поради амандманите на Левица!

Ја известуваме јавноста дека денес повторно беше одложена седницата на Комисијата за труд и социјална политика, поради поднесените 1.111 амандмани од страна на пратениците...

Газењето на македонскиот јазик од Oсмани е дел од софиската платформа

Во период на агресивно негирање на македонскиот јазик од бугарска страна и особена сензитивност на јавноста по ова прашање, хирургот од Министерството за надворешни...

МЕЛОНИ ЈАСНА, ЌЕ ЈА ЗАШТИТИМЕ ИТАЛИЈА ОД ГЛОБАЛИСТИ КАКО ШВАБ! Урсула фон дер Лајен вели: БРИСЕЛ ИМА МЕХАНИЗАМ ДА ГО ДИСЦИПЛИНИРА РИМ!

Во нејзиниот победнички говор, новиот италијански премиер Џорџa Мелони вети дека ќе го уништи Новиот светски поредок и ќе ја заштити Италија од глобалисти...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img