15.8 C
Skopje
Friday, September 22, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

Политика

Левица поднесе предлог-закон за намалување на договорите на определено време

Откако пратениците од делегитимираната коалиција, СДСМ и ДУИ, гласаа против предлог-законот на Левица за изменување на Законот за работни односи да се стави на...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО | Од нуклеарен отпад до морбидни практики од минатото | Можеби би било подобро да не знаеме за овие страшни факти …

Понекогаш учењето е забавно, а понекогаш не е. Вознемирувачките факти може да бидат исто толку интересни како кит кој комуницира на различна фреквенција од кој...

НЕ ДАЈ БОЖЕ | Што би се случило доколку го активираме целото нуклеарно оружје?

Колку што е познато, моментално има 13.080 нуклеарни бомби. За жал, откако рускиот претседател Владимир Путин ги испрати своите „мировници“ во Украина и му се закани на светот...

Во случај на нуклеарна катастрофа, овие осум правила дефинитивно треба да ги знаете | Од неопходни работи до засолниште

Иако би рекле дека треба повеќе да се грижите за климатските промени и за короната отколку за нуклеарната војна, слободно може да се каже...

Герасимовски: Исплатени се 7000 денари парична помош за новороденчиња на 70 семејства во Центар

Градоначалникот Горан Герасимовски денеска посети дел од семејствата и лично им ги врачи решенијата за доделување на оваа парична помош заедно со пригодни подароци...

Левица ќе ги оспори двојазичните униформи пред Уставен суд

За време на економска и енергетска криза, Владата на СДСМ и ДУИ својата неспособност ќе ја прикрива со решавање на непостоечки прашања во општеството,...

Какви се шансите војната во Украина да стане нуклеарна ? Експертите ги изнесоа своите тези

Експертите кои се занимаваат со нуклеарно оружје тврдат дека постојат индиции дека Владимир Путин би можел да тргне во нуклеарна војна, но дека тоа најверојатно нема...

КАКО ДА СЕ ПРЕЖИВЕЕ НУКЛЕАРНА ЕКСПЛОЗИЈА ? Фото/Видео

Нуклеарните експлозии може да предизвикаат значителна штета и жртви од експлозии, топлина и радијација, но можете да го заштитите вашето семејство ако знаете што...

Бугарија ја интензивира асилимацијата на македонското малцинство во Албанија, Владата и МНР молчат

Негирањето на македонското малцинство во Бугарија и барањето за внесување на Бугарите во македонскиот Устав, како „конститутивен“ народ, од страна на источниот сосед е...

КАКО БИ ИЗГЛЕДАЛА 3 СВЕТСКА ВОЈНА | Експертите предупредуваат

„Ќе пукаат во сателитите, ќе го срушат интернетот, телефоните нема да работат, а бензинските пумпи ќе останат без гориво“ „Не само војската, туку и општеството...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img