15.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

Политика

СООПШТЕНИЕ ДО МЕДИУМИ ОПШТИНА КАРПОШ СО 600.000 ДЕНАРИ ЗА ПЕЧАТАРСКИ УСЛУГИ ВО ПРЕСРЕТ НА ИЗБОРИТЕ

Уште еден скандалозен предизборен договор - Стефан Богоев како градоначалник наОпштина Карпош на 30 август склучил договор за печатарски услуги во вкупна висина од600.000...

Како да се справиме со негативните вести што нѐ опкружуваат секојдневно?

Со неколку едноставни совети, намалете ја вознемиреноста предизвикана од негативните етикети на медиумите Иако целта е да не информираат за најновите случувања во светот, вестите...

Градоначалникот Богдановиќ го потпиша договорот за реконструкција на кровот на ООУ „Ј.Х. Песталоци“

Утринава, градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, го потпиша договорот за санација на покривот на општинското основно училиште „Јохан Хајнрих Песталоци“. Со овој градежен зафат...

МИНАТАТА НЕДЕЛА САНКЦИОНИРАНИ СЕ 167 НЕПРОПИСНО ПАРКИРАНИ ВОЗИЛА НА ТЕРИТОРИЈА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР

Скопје, 07 септември 2021 – ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје минатата недела санкционираа 167 непрописно паркирани...

РАЗЗЕЛЕНЕТ УШТЕ ЕДЕН МААЛСКИ ПАРК ВО КАРПОШ

Засадени се 72 нови украсни растенија во маалскиот парк во урбаната заедница „Владо Тасевски“ спроти хотел „Карпош“. Имено, локалната самоуправа го комплетира изгледот на...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img