14.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

Политика

По повод 120 годишнината од убиството на Делчев, македонските левичари се поклонија пред првиот гроб на левичарот

По повод 120 годишнината од смртта на македонскиот револуционер и народен херој Гоце Делчев (1872-1903), официјална партиска делегација на Левица на највисоко ниво, предводена...

„Бауер Бг” која е под истрага за „Скопје 2014” ќе ја реконструира поранешната зграда на Комерцијална банка

Контроверзната компанија „Бауер БГ” го доби тендерот од фантастични 6.596.488 милиони евра за реконструкција на поранешната зграда на Комерцијална банка, која изгоре во сомнителен...

Со племенски манири, територијални претензии и никаков соживот нема чекор кон Европа и Светот

Во 21 век кога светската цивилизација претендира да се колонизора на Марс, албанците од Tетово преку вандализам и рушење на сé што е македонско...

Во чест на 120 годишнината од смртта на учителот Делчев – Левица утринава појде на 150 километарски марш

Утринава, тим составен од високи претставници од Централниот комитет на Левица, тргнаа од Гевгелија на тридневен марш кон вечното почивалиште на македонскиот револуционер Гоце...

РАБОТНИКОТ ЈА ТРОШИ ПЛАТАТА НА ИНФЛАЦИЈА ДОДЕКА ДИРЕКТОРИТЕ ЗЕМААТ МИЛИОНСКИ ДИВИДЕНДИ

Во време кога во високо развиените држави се имплементира шест часовно работно време, нас ни се сервира феудализам и робовладетелство. Предлогот на Владата за...

ВО ТЕКОТ НА ЕДНА НЕДЕЛА САНКЦИОНИРАНИ 233 НЕПРОПИСНО ПАРКИРАНИ ВОЗИЛА НА ТЕРИТОРИЈА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 233 непрописно паркирани возила кои...

Споредбата со Моравскиот коридор не ги покрива криминалите на власта со „Бехтел-Енка“

Провладините медиуми, како и нивните мегафони (маскирани во „аналитичари“ и „експерти“) во обид да го оправдат криминалот на Владата на чело со Артан Груби...

Активистите на Левица во нова акција за поправка на игралиштата во Аеродром

Бидејќи Општина Аеродром, под палката на Тимчо Муцунски нема слух, а ниту желба да ги санира детските игралишта низ општината (најверојатно поради тоа што...

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ НАСЕР ЗИБЕРИ СИ КУПИ ЏИП ОД 40 ИЛЈАДИ ЕВРА

Народниот правобранител и кандидат за премиер од редовите на ДУИ, Насер Зибери, се поднови со нов автомобил од американскиот бренд Jeep Compass, за кој...

ОТВОРЕНО 13-ТО БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО ВО КЕНДО

Со поддршка на Општина Карпош, во организација на Македонската Кендо - Иаидо Федерација, викендов во спортскиот центар „Форца“ започна Балканскиот Кендо Куп за јуниори,...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img