14.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

Култура

„БРЕЈК А ЛЕГ“ – ЕВРОПСКИ ШАМПИОНИ!

Скопје, 06.07.2022- Најуспешниот македонски хип хоп клуб, „Break a Leg“ кој брои повеќе од 400 членови, се закити со три титули на Европското првенство...

ТРИ ФЕСТИВАЛИ ОД РАЗЛИЧЕН ФОРМАТ И НЕКОЛКУ АКТУЕЛНИ ЕВРОПСКИ ПРОДУКЦИИ ВО ЖЕШКИОТ ЈУЛИ

По годинешното летно издане на фестивалот на музички документарци СКОПЈЕ СИНЕМА СИТИ, јулската програма на Кинотеката продолжува со проекции на филмовите од програмата на...

ЛУД И НЕЗАБОРАВЕН ФЕСТИВАЛ НА „ШКОЛКА“

Скопје, 05.07.2022 - Во саботата (02.07.2022), во Градскиот парк на „Школка“, Скопје беше сведок на „најлудиот“ музички фестивал ова лето, - Crazy Summer Festival. Фестивалот...

Над 20.000 посетители на 4-дневната роденденска прослава – Со спектакуларен концерт заврши Културно лето 2022

Скопје, 04.07.2022 – Саботната летна бура во Скопје, не ги обесхрабри посетителите да бидат дел од четвртиот ден од неколкудневната роденденска прослава на најстарата...

Со неверојатен шестчасовен настан започна Европското првенство во танци 2022

Скопје, 03.07.2022 – Со шестчасовен настан, спој на области од уметноста и сите форми на креативност на едно место, во „Ист Гејт Мол“, започна...

Роденденската концертна манифестација на Општина Кисела Вода стартуваше со весела публика и големи музички ѕвезди

Годинешното издание на „Културно лето 2022“, во склоп на роденденската кампања на Општина Кисела Вода, - „67 години Моја Кисела Вода“, во првите два...

Започнува Европското првенство во танци 2022 – Скопје домаќин на 1800 танчери од 21 земја од Европа!

„По толку години и по короната конечно успеавме да донесеме еден огромен настан во Македонија. Ние едвај чекаме да почнеме со натпреварот. Европско првенство...

ОДЛУЧНО И ДОСТОЈНО ЗА ДОСТОИНСТВОТО НА НАСТАВНИЦИТЕ

Деновиве просветните работници се исправени пред, нема да претерам ако речам, Хамлетовското “Да се биде или не“, во битка не само за своите уставно...

УНИВЕРЗАЛНА САЛА МУ ИСПЛАТИЛА ДЕСЕТ ИЛЈАДИ ЕВРА НА РИСТО ВРТЕВ

За минатогодишниот настан одржан на 26 јули, на Ристо Вртев за настапот од час и половина му биле доделени ДЕСЕТ ИЛЈАДИ ЕВРА, додека оркестарот...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img