15.8 C
Skopje
Friday, September 22, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

Култура

ЗАВРШИ КУЛТУРНО ЛЕТО КАРПОШ 2023

Во еуфорично забавна и разиграна атмосфера, заврши овогодинешното Карпошово културно лето. За последната вечер од оваа традиционална манифестација, се погрижија младите музички таленти со...

Dancers United – Славиме 10 години постоење и доделуваме 5 ексклузивни стипендии за сите кои сакаат да танцуваат!

Dancers United со голема забава во клубот одбележа 10 години присуство на танцовата сцена. Салите во клубот беа комплетно исполнети со сите поранешни, сегашни и...

ГРАД СКОПЈЕ ИЗБРАН ОД ЕУ ЗА ЕВРОПСКА ПРЕСТОЛНИНА НА КУЛТУРАТА 2028

Град Скопје е избран за престижната титула Европска престолнина на културата за 2028 година. Богатата програма под слоганот „Култура над поделба“ со која Скопје се...

Македонија домаќин на Светското првенство во латино танци

Организирање на европски и светски првенства е исклучително важна работа за промоција на државата, но истовремено бара вложување многу труд за целото првенство да...

ХУМОРОТ НА САШО ТАСЕВСКИ И ПОПУЛАРНИОТ СИЛВИ БЕНД ЈА ОСВОИЈА „ДЕЛФИНА“

Програмата на „Културно Лето Карпош 2023“ уште една вечер на плоштадот Делфина во населба Влае имаше прилагодена понуда за сите генерации и беше збогатена...

ДЕТСКА ПРЕТСТАВА И МИЈАТА ЗА УМЕТНИЧКО ДОЖИВУВАЊЕ НА „КУЛТУРНО ЛЕТО КАРПОШ 2023“

Во населбата Влае, на плоштадот „Делфина“, вчеравечер продолжи овогодинешното издание од „Културно Лето Карпош 2023“. Многубројната публика од сите возрасти, повторно покажа заинтересираност за...

Екслузивен двоен јубилеен концерт “Првите мои 20 во 30“

30 години уметничка и педагошка дејност на м-р Ерхан Шукри 20 години Гудачки камерен оркестар “АРКО“ Концерт со хуманитарен карактер за децата со дијабетес.Програма за сечиј...

ОТВОРЕН САЕМ НА КНИГА – 35. јубилејно издание со најбогата програма досега

Секој саем е важен и со своја убавина, но јубилеите секогаш се очекува да се во посјајно издание. 35. Меѓународен Саем на книга и...

Театар Комедија со нова премиера | РЕВИЗОР

Театар Комедија ја најавува новата премиера за 5. Мај, Ревизор од Гогољ, во режија и адаптација на Андреј Цветановски. Ревизор, според режисерот Цветановски, зборува за...

Меѓународен Саем на книга

Доколку ги рангираме и разгледуваме најздравите навики, коишто може да ги поседува модерниот човек, која би била на прво место? Во дигитално доба со намален...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img