14.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

Кажи ако смееш

Големиот нафтен заговор: Како американската влада го криела нацистичкото откритие за абиотскaта нафта од американските граѓани

Повеќето луѓе не знаат дека природна нафта има во изобилство и дека постојано се обновуваа. Сосема погрешно е мислењето кое се шири во јавноста...

Потресно видео / Душите за вистината копнеат !

Сведоштво за насилијата вршени врз македонскиот народ за време на Втората светска војна од страна на фашистичките сили на Грција. Зар ова не е...

Oткриен планот на Американците за Европа | „Во интерес на Америка е Русија да биде вмешана во бескрајна војна …“

Експертите посочуваат дека позицијата на Украина е лоша, но и дека целосно зависи од американската цел да ја исцрпи Русија со долга војна. Војната во...

ОДЛУЧНО И ДОСТОЈНО ЗА ДОСТОИНСТВОТО НА НАСТАВНИЦИТЕ

Деновиве просветните работници се исправени пред, нема да претерам ако речам, Хамлетовското “Да се биде или не“, во битка не само за своите уставно...

ПРОСТИТУЦИЈАТА е стопанска гранка во некои земји | ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА?

Секој град во Европа собира од проституцијата, каде продавачките на љубов редовно плаќаат данок на доход, ДДВ и имаат кредитни картички како платежно средство,...

Најголемиот масакр на морски цицачи во историјата на Фарските Острови | Вознемирувачко Фото/Видео

Познато здружение за заштита на морето верува дека ова е најголемиот масакр на морски цицачи во историјата на Фарските Острови. Речиси 1.500 бели делфини се...

10 луди теории за вонземјаните

Кои се можните причини што досега не сме ги запознале … барем официјално? Вонземјаните се интересна идеја која ја скокотка фантазијата на теориите на заговор,...

Еве зошто Косово вреди двапати повеќе од Србија

Еве зошто Косово е толку важно за Американците, Британците и Французите Published on 19.11.2018. By Croative News Staff Од 14 август 2000 година УНМИК го презеде...

АГЕНДА 21 на ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ | Манипулативен план за покорување на вас и вашите деца

Во согласност со Извршната одредба од 1993 година, претседателот Бил Клинтон создаде Претседателски совет за одржлив развој за да ја доближат Агендата 21 на...

Вархеји | ЕУ не може повеќе да губи време

Нови изјави – стари пораки. Се потешко станува читањето „меѓу редови“ во пораките од Брисел околу почетокот на македонските преговори со ЕУ. Што донесе посетата...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img