15.8 C
Skopje
Friday, September 22, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

Живот

Трагичната приказна за девојчето кое ја посрами Америка | Фото/Видео

Името Садако Сасаки веројатно не ви значи ништо. Всушност, таа била многу обична девојка, која не се разликувала од илјадниците други деца кои живееле...

ЗАБОРАВЕНИОТ МАСАКР | Најстрашното бомбардирање во историјата на човештвото на душа на Американците

Денес е тешко да се најде некој во светот кој не слушнал за Хирошима и Нагасаки, јапонските градови на кои беа фрлени единствените две...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img