14.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

Живот

76 години од страшната катастрофа | Нагасаки воопшто не бил мета | Временските услови пресудни | Видео August 9, 2021452 Првичната цел американскиот напад со атомска...

Бараат строги правила – СЗО предупредува: Електронските цигари и слични производи се опасни за здравјето

СЗО им препорачува на владите во светот да го спречат пристапот на непушачите до електронските цигари. Електронските цигари и други слични производи се опасни за...

Трагичната приказна за девојчето кое ја посрами Америка | Фото/Видео

Името Садако Сасаки веројатно не ви значи ништо. Всушност, таа била многу обична девојка, која не се разликувала од илјадниците други деца кои живееле...

ЗАБОРАВЕНИОТ МАСАКР | Најстрашното бомбардирање во историјата на човештвото на душа на Американците

Денес е тешко да се најде некој во светот кој не слушнал за Хирошима и Нагасаки, јапонските градови на кои беа фрлени единствените две...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img