14.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

Живот

Герасимовски: Пожарот е локализиран и речиси целосно изгаснат

Градоначалникот на Општина Центар, веднаш по добивањето на информацијата за пожарот кај поранешната фабрика Треска, излезе на терен, изврши увид и помагаше при гаснењето...

Младите со свои проекти ја менуваат Пелагонија – здружението Про Локал со проект „Зајакнување на луѓето од Пелагонија“

Скопје, 12.04.2022. Иако нашата земја може да се пофали со голем број на млад амбициозен кадар кој секојдневно се залага за свој допринос во...

Општина Центар затвори градилиште на Водно

Секторот за инспекциски работи на Општина Центар затвори градилиште на Водно, односно на улицата „Христо Чернопеев“ бб. Овластен градежен инспектор доднесе решение со кое се...

Власта се обидува да го загуши штрајкот во воспитно-образовните институции

Левица во целост ја поддржува борбата на просветните работници за достоинствено вреднување на нивниот труд, и ќе продолжи со поддршка до конечно решавање на...

Омикрон со нов симптом | Болки во увото

Според последните податоци, бројот на пациенти во Велика Британија е значително зголемен, а се повеќе луѓе се жалат на истото. Имено, Британците кои ја користат...

Велосипедот е бавната смрт на планетата | Видео

Извршниот директор на Euro Exum Bank ги загрижи економистите со изјавата … Велосипедистот е катастрофа за економијата на секоја земја затоа што: 1) не купува автомобили, не позајмува...

Короната сè уште е тука | Девет симптоми на омикрон кои погодуваат целосно вакцинирани лица и два рани знака дека можеби го имате

Истражувањето ги откри деветте најчести симптоми со нова варијанта за целосно вакцинирани лица, како и два рани предупредувачки знаци дека можеби сте ја „забележале“...

Мажите добиваат апчиња за контрацепција ! Но, имаат и неколку непријатни несакани ефекти

Контрацептивот, создаден од истражувачите од Универзитетот во Минесота, бил 99% ефикасен во спречувањето на бременоста. Првата машка контрацепциска пилула, која покажала значителни резултати во лабораториските...

Предупредување за сите што преживеале ковид ! Проверете дали ги имате овие 7 симптоми

Лекарите ги предупредуваат сите оние кои имале Ковид во последната година на нова опасна по живот компликација. Луѓето кои имале Ковид во изминатата година биле...

Климатските промени во светските мориња | Коралите во Австралија под стрес стануваат безбојни

Големиот корален гребен во Австралија моментално доживува значително затоплување како резултат на климатските промени. Поради тоа, научниците тврдат дека коралите се под стрес, ги исфрлаат...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img