14.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

Живот

Скопје, 26 јули 1963 година во 5 часот и 17 минути. | Фото

Катастрофален земјотрес го погоди Скопје 1963 година на 26 јули 1963 година во 5 часот и 17 минути. Земјотресот е еден од најкатастрофалните природни непогоди во...

Герасимовски: Здравата, чиста и еколошка исхрана треба да стане правило, а не исклучок

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присустуваа на Фестивалот на биодиверзитет кој се одржа...

СВЕТОТ ГОРИ, РЕКОРДИТЕ ПАЃААТ | Две нови студии откриваат што се случува | Полошо е отколку што мислевме, една екстремна појава предизвикува друга

Ризиците за луѓето би се намалиле на глобално ниво за 10 до 44 отсто доколку глобалното затоплување се ограничи на 1,5 степени Целзиусови во...

На малата Бела Кузев потребна ѝ е голема помош: СЕКОЈА ДОНАЦИЈА ЌЕ ПОМОГНЕ ВО ЛЕКУВАЊЕТО НА ОВОЈ МАЛ БОРЕЦ

Скопје, 01.07.2022- Среќно и безгрижно детство без здравствени проблеми е желба на секој родител и згрижувач на секое дете. Малата Бела Кузев уште од...

ОДЛУЧНО И ДОСТОЈНО ЗА ДОСТОИНСТВОТО НА НАСТАВНИЦИТЕ

Деновиве просветните работници се исправени пред, нема да претерам ако речам, Хамлетовското “Да се биде или не“, во битка не само за своите уставно...

Истрага во Ferrero | Во Kinder јајцата пронајдена САЛМОНЕЛА, контаминираните слатки откриена уште во декември

Белгиското обвинителство покрена истрага за појавата на салмонела во фабриката на италијанската кондиторска компанија Фереро во Арлон, која беше затворена по наредба на властите,...

ПРОСТИТУЦИЈАТА е стопанска гранка во некои земји | ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА?

Секој град во Европа собира од проституцијата, каде продавачките на љубов редовно плаќаат данок на доход, ДДВ и имаат кредитни картички како платежно средство,...

Одбележување на светскиот ден на хемофилијата 2022 | Здружение на хемофиличарите на Македонија

Последните 2 години живееме во ново сегашно време со многу бариери и правила на живот кои ги диктира COVID-19. Сите се затворивме во некој нов...

Од земјотреси и ерупции на супервулкани до трета светска војна | 14 (не) веројатни катастрофи и како да се преживеат

За да се подготвите за претстојната апокалипса, важно е да ги знаете сите катастрофи на судниот ден што би можеле да се случат. Општите совети...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img