15.8 C
Skopje
Friday, September 22, 2023
- Advertisement -spot_img

Категорија

Бизнис

Рафтовите во маркетите од денеска имаат нови цени на производите | Еве за кои производи станува збор

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска информира дека носат одлуки кои се задолжителни за секторот трговија, вклучувајќи го и месото. Освен задолженија за маркетите,...

Ова се 10те НАЈМОЌНИ земји во СВЕТОТ

Најмоќните земји во светот се оние кои постојано доминираат во насловите на вестите, ги преокупираат креаторите на политиките и ги обликуваат глобалните економски модели. Нивната...

Најдобри градови за работа од далечина

Доколку сакате „работен ден“ надвор од канцеларијата, Барселона можеби е идеалната дестинација. IWG, компанија која се занимава со наоѓање решенија за работа, спореди 26 градови...

Новата книга открива за што се расправале двата најголеми технолошки титани

Elon Musk и Bill Gates се судриле околу филантропијата, електричните камиони и колонизацијата на Марс за време на состанокот во 2022 година, откривајќи остри...

Нова правна шлаканица за Meta во EU

Meta ја загуби правната битка против забраната на Норвешка за нејзините рекламни практики и потенцијално се соочува со високи дневни казни. Meta претрпе правен неуспех во обидот...

Кина, Индија, Јапонија и Јужна Кореја, ја купиле целата понудена руска нафта

Путин најави нови нафтоводи во Сибир, поголем претовар на нафтата на Арктикот и на Далечниот Исток, како и поврзување на руски гасоводи на дофат...

Истрага во Ferrero | Во Kinder јајцата пронајдена САЛМОНЕЛА, контаминираните слатки откриена уште во декември

Белгиското обвинителство покрена истрага за појавата на салмонела во фабриката на италијанската кондиторска компанија Фереро во Арлон, која беше затворена по наредба на властите,...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО | Од нуклеарен отпад до морбидни практики од минатото | Можеби би било подобро да не знаеме за овие страшни факти …

Понекогаш учењето е забавно, а понекогаш не е. Вознемирувачките факти може да бидат исто толку интересни како кит кој комуницира на различна фреквенција од кој...

СОНОТ СТАНА ЈАВЕ | SpaceX полета во вселената со првиот целосно цивилен екипаж

Ова е дебитантски лет на новиот орбитален туристички бизнис, во сопственост на сопственикот на SpaceX, Elon Musk. Ракетата SpaceX полета во средата од Флорида со првиот...

Парите не се секогаш најголемата мотивација. Еве некои други мотиватори …

Многу претпријатија настојуваат да ги наградат и поттикнат вработените преку парични бонуси. Истражувањето на потенцијалните мотиватори на работното место што го спроведе Д-р Џералд Греам,...

Новости

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img