14.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

admin

1070 POSTS
0 COMMENTS

Споредбата со Моравскиот коридор не ги покрива криминалите на власта со „Бехтел-Енка“

Провладините медиуми, како и нивните мегафони (маскирани во „аналитичари“ и „експерти“) во обид да го оправдат криминалот на Владата на чело со Артан Груби...

Активистите на Левица во нова акција за поправка на игралиштата во Аеродром

Бидејќи Општина Аеродром, под палката на Тимчо Муцунски нема слух, а ниту желба да ги санира детските игралишта низ општината (најверојатно поради тоа што...

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ НАСЕР ЗИБЕРИ СИ КУПИ ЏИП ОД 40 ИЛЈАДИ ЕВРА

Народниот правобранител и кандидат за премиер од редовите на ДУИ, Насер Зибери, се поднови со нов автомобил од американскиот бренд Jeep Compass, за кој...

ОТВОРЕНО 13-ТО БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО ВО КЕНДО

Со поддршка на Општина Карпош, во организација на Македонската Кендо - Иаидо Федерација, викендов во спортскиот центар „Форца“ започна Балканскиот Кендо Куп за јуниори,...

ДАЛИ ОВА МОЖЕ ДА БИДЕ ПОЛОШО ОД НАЦИСТИТЕ ?! Вештачката интелигенција во креирање на демократија, политика, јавен живот …

Yuval Noah Harari, интелектуалната суперѕвезда на Израел, е фрустриран од својата неспособност да ги натера останатите да ги разбереме заканите од вештачката интелигенција толку...

Останува закочен Законот за експлоатација на работници поради амандманите на Левица

Предлог-законот со кој пратениците на ДУИ и СДС предлагаат прекувремена работа на работниците, во случаите кои се од национален и стратегиски интерес (како проектот...

Фирмата „Зои Пер Компани” ги крши работничките права – инспекторатот не може да ја најде?!

Во повеќе наврати до Левица пристигнаа поплаки од страна на работници, вработени во скопската компанија „Зои Пер Компани", каде како управител се јавува извесна...

СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ го блокираат Предлог Законот за екстра профит

Предлог Законот за данок на солидарност или данок на екстра профит, кој требаше да биде донесен по скратена постапка уште на почетокот од оваа...

Тој што критикува имал 3,5 години да го смени ДУП-от за Треска

Зошто некој донел Мораториум и не го подобрил ДУП за Треска и потрошил 3,5 години без да најде подобро урбанистичко решение“, праша градоначалникот на...

ВМРО-ДПМНЕ ГИ ПОНИЖУВА И ДЕГРАДИРА ЛИЦАТА СО АУТИЗАМ

Строго го осудуваме денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, со кое во политичкиот дискурс се наметнува понижувачки и опасен говор насочен против лицата со аутизам. Искривените вредности...

Latest news

- Advertisement -spot_img