15.8 C
Skopje
Friday, September 22, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

admin

1146 POSTS
0 COMMENTS

Да разјаснам за оние на кои сеуште не им е јасно и прашуваат

1.Влијание на пратеници да гласаат некако за било која точка од моја страна ниту имало, ниту во последните една година сум разговарал воопшто со...

Шилегов / По две години граѓаните видоа огромна разлика на полошо, Скопје го пропушти чекорот за развој

Граѓаните на Скопје веќе по две години ја видоа разликата од тогашната и сегашната администрација, за жал на полошо. Скопје го пропушти чекорот за...

Стојаноска / Состојбата во ВМРО-ДПМНЕ е уште постабилна, вакви провокации уште повеќе не мотивираат да издржиме и да не потклекнеме на ниту еден удар

Во вечерашното гостување во емисијата „24 Анализа“ на Телевизија 24 гостуваше пратеничката и членка на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска. Таа истакна дека провокациите...

Славица Грковска најави широка јавна расправа за предлогот на Законот за конфискација на имот во граѓанска постапка

Работната верзија на законскиот предлог, кој се подготвува во текот на изминатиот месец од работната група што ја раководи, ќе се испрати на Европската...

Рафтовите во маркетите од денеска имаат нови цени на производите | Еве за кои производи станува збор

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска информира дека носат одлуки кои се задолжителни за секторот трговија, вклучувајќи го и месото. Освен задолженија за маркетите,...

Уставниот суд ја отфрли иницијативата за уставноста на Преспанскиот договор

Уставниот суд едногласно одлучи да ја отфрли иницијативата за уставноста на Преспанскиот договор. Оценето е дека Законот за ратификација на Договорот е во согласност...

ЗАВРШИ КУЛТУРНО ЛЕТО КАРПОШ 2023

Во еуфорично забавна и разиграна атмосфера, заврши овогодинешното Карпошово културно лето. За последната вечер од оваа традиционална манифестација, се погрижија младите музички таленти со...

Герасимовски: Откажете ги плановите за викендов, ни следи „Маалски фестивал“ во Центар

Со детска работилница, креативно пишување, цртање и раскажување во ОУ „Киро Глигоров“ градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски и директорот на Културниот центар Јадро...

ДПМНЕ се распаѓа, внатрешниот раскол Мицкоски да не го товари на СДСМ

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, ДПМНЕ се распаѓа. Очигледно големи се внатрепартиските проблеми во белата палата и анти ЕУ кампусот. Јавноста е сведок дека повторно внатрешниот раздор, кавги...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ја води раководството заедно со структурите на партијата и членовите, лажната пропаганда на СДСМ се распрсна како меур од сапуница

ВМРО-ДПМНЕ ја води раководството на партијата заедно со структурите во партијата, членовите и активистите. ВМРО-ДПМНЕ е партија од народот, својот легитимитет го црпи од...

Latest news

- Advertisement -spot_img