15.8 C
Skopje
Friday, September 22, 2023

АКО ЗАПАДОТ НЕ ЈА ПРИФАТИ ПОНУДАТА НА ПУТИН, ЌЕ ОДИМЕ ВО ПЕКОЛОТ | Вучиќ за војната во Украина

Мора да се прочита

- Advertisement -spot_img

При посетата на Пинк, претседателот на Србија се осврна и на актуелната состојба во светот и војната во Украина.

– Знам што не чека. Во моментот кога Владимир Путин ќе ги заврши работите во Северск, Бахмут и Соледар, потоа на втората линија Славјанск – Краматорск – Авдеевка, ќе следи неговата понуда. Ако Западот не ја прифати понудата, а нема да ја прифатат, ние ќе одиме по ѓаволите, рече Вучиќ.

Зборувајќи за руската операција во Украина, Вучиќ во емисијата истакна дека тоа не е конфликт од локален карактер, туку дека имаме речиси глобален конфликт.

- Advertisement -spot_img

Повеќе Вести

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Последно додадено