15.8 C
Skopje
Friday, September 22, 2023

ДПМНЕ неосновано и насилнички тужи за клевета советници од Левица во Битола

Мора да се прочита

- Advertisement -spot_img

Како во најцрните времиња на груевизмот, мијалковизмот со тужби и замолчување на јавни функционери и политички неистомисленици, денес советници од Левица во Битола беа на суд поради реакција во која се обелодени пред јавноста каде се трошат народните пари во Општината Битола. Ова се надоврзува на праксата на тужби и репресија над нашите членовите која ја врши пробугарската власт, со која ДПМНЕ речиси две години одлично кохабитира.

Во период од 20-ти јануари 2022 до 2-ри ноември 2022 Општина Битола потрошила 1 322 207 денари за ресторански и хотелиерски услуги. За јавноста достапна е сметката на која потписник е заменик-градоначалникот Бојкоски каде јасно се гледа како е трошен општинскиот буџет.

До судот приложени се докази за деаргументурање на тужба за клевета против советниците од Левица.

Следното рочиште е закажано за 5-ти јули. 

Политичка партија Левица

Бул. „Кочо Рацин“ бр. 32/2 кат-1 

www.levica.mk / contact@levica.mk

- Advertisement -spot_img

Повеќе Вести

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Последно додадено