15.8 C
Skopje
Friday, September 22, 2023
1.Влијание на пратеници да гласаат некако за било која точка од моја страна ниту имало, ниту во последните една година сум разговарал воопшто со некој пратеник. Ниту пак сум планирал...
spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
spot_img

Претплати се за новости

Да се ажурирате со сите најнови вести, понуди и специјални објави.

Следете не

69,452FansLike
458FollowersFollow
1,000SubscribersSubscribe

ЖИВОТ

КОЛУМНИ

ПОЛИТИКА
НАЈНОВО

Славица Грковска најави широка јавна расправа за предлогот на Законот за конфискација на имот во граѓанска постапка

Работната верзија на законскиот предлог, кој се подготвува во текот на изминатиот месец од работната група што ја раководи, ќе се испрати на Европската...

Рафтовите во маркетите од денеска имаат нови цени на производите | Еве за кои производи станува збор

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска информира дека носат одлуки кои се задолжителни за секторот трговија, вклучувајќи го и месото. Освен задолженија за маркетите,...

Уставниот суд ја отфрли иницијативата за уставноста на Преспанскиот договор

Уставниот суд едногласно одлучи да ја отфрли иницијативата за уставноста на Преспанскиот договор. Оценето е дека Законот за ратификација на Договорот е во согласност...

ДПМНЕ се распаѓа, внатрешниот раскол Мицкоски да не го товари на СДСМ

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, ДПМНЕ се распаѓа. Очигледно големи се внатрепартиските проблеми во белата палата и анти ЕУ кампусот. Јавноста е сведок дека повторно внатрешниот раздор, кавги...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ја води раководството заедно со структурите на партијата и членовите, лажната пропаганда на СДСМ се распрсна како меур од сапуница

ВМРО-ДПМНЕ ја води раководството на партијата заедно со структурите во партијата, членовите и активистите. ВМРО-ДПМНЕ е партија од народот, својот легитимитет го црпи од...

Фијаско на неколкугодишната кампања на СДС дека Груевски управува со ВМРО-ДПМНЕ, нервоза во СДС

Последните неколку години СДС водеше кампања дека Груевски управува со ВМРО-ДПМНЕ, за сега нивната кампања да доживее целосно фијаско и тие самите да прават...

БИЗНИС ФИНАНСИИ ЕКОНОМИЈА

- Advertisement -spot_img

КУЛТУРА

Мора да Прочитате

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Наука
НАЈНОВО

Според повеќето клучни мерења, Земјата е надвор од безбедните граници за човештвото

Здравјето на Земјата брзо се влошува, а само три од девет клучни мерења се сметаат за безбедни, покажа новото истражување. Земјата се соочува со значителни предизвици за нејзиното здравје, при...

Мистериозни светла блеснале на небото пред разорниот земјотрес во Мароко, а научниците немаат вистинско објаснување | Видео

Необјаснетите светла што му претходеле на разорниот земјотрес во Мароко ги збуниле научниците, поттикнувајќи шпекулации за феноменот познат како „земјотресни светла“. Мистериозни светла се појавиле...

Големо историско откритие во шпанските пештери | Фото

Археолозите од британскиот универзитет откриле големо место на палеолитска пештерска уметност на источниот брег на Шпанија, со приказ на коњи, елени и диви бикови. Повеќе...

Антички супервулкан во САД го крие најголемото наоѓалиште на најбараниот минерал на планетата | Видео

Контроверзното откритие на потенцијално најголемото наоѓалиште на Lithium во светот во древен американски супервулкан би можело суштински да ја промени глобалната динамика на Lithium,...
- Advertisement -spot_img

АНАЛИЗА

- Advertisement -spot_img

ИНТЕРВЈУ