Четврток, 25 Мај 2017
24 ЧАСА

МАКЕДОНИЈА

ПОВЕЌЕ ВО ОВАА КАТЕГОРИЈА
СДСМ | Егзистенцијата на земјоделците загрозена

СДСМ | Егзистенцијата на земјоделците загрозена

Да се остават настрана сите лични интереси на сметка на интересите на граѓаните и државата, да се деблокира работата на Собранието веднаш, да се избере негов претседател уште денеска и...

ИНФО

ПОВЕЌЕ ВО ОВАА КАТЕГОРИЈА
Ставрев ќе го суди дербито Работнички – Шкендија

Ставрев ќе го суди дербито Работнички – Шкендија

Меѓународниот судија Александар Ставрев ќе го суди дербито на 25.коло од Првата фудбалска лига меѓу Работнички и Шкендија што во среда ќе се игра во Скопје на Националната Арена „Филип...

БИЗНИС И ЕКОНОМИЈА

ПОВЕЌЕ ВО ОВАА КАТЕГОРИЈА
Извозот во јануари и февруари поголем за 7,2 проценти

Извозот во јануари и февруари поголем за 7,2 проценти

Во првите два месеца од Македонија се извезени стоки за 7,2 проценти повеќе од тој период лани. Според објавените податоци на Државниот завод за статистика, вку...

„Рурални иницијативи за вработување“ во Прилеп

„Рурални иницијативи за вработување“ во Прилеп

Вкупно 60 млади луѓе меѓу 18 и 35 години од руралните средини на општините Прилеп, Кривогаштани и Долнени добија петдневна бесплатна обука за вработување,...

Пехчево на саемот за туризам „Скопје травел маркет”

Пехчево на саемот за туризам „Скопје травел маркет”

Општина Пехчево првпат ќе учествува на Меѓународниот саем за туризам „Скопје травел маркет”. Ќе ги презентира потенцијалите за ивестирање во туризмо...

Aкциски план за туристичка промоција на Mакедонско-бугарскиот пограничен регион

Aкциски план за туристичка промоција на Mакедонско-бугарскиот пограничен регион

Тур оператори, туристички агенции, хотелиери, угостители и други туристички организации  од  Североисточниот регион во Македонија и Ќустендилската обл...

inshop 1170x250

БАЛКАН

Повеќе
Илјадници грчки пензионери протестираат против дополнителното намалување на пензиите

Илјадници грчки пензионери протестираат против дополнителното намалување на пензиите

Илјадници пензионери во Грција денеска одржаа мирен протест за новото намалување на пензиите во екот...

ЕВРОПА

Повеќе
Ердоган и Путин разговараа за наводниот хемиски напад во Идлиб

Ердоган и Путин разговараа за наводниот хемиски напад во Идлиб

Претседателите на Турција и на Русија, Реџеп Таип Ердоган и Владимир Путин разговараа за наводниот н...

СВЕТ

Повеќе
Анкета | ЦДУ на Меркел повторно со сериозна предност пред социјалдемократите

Анкета | ЦДУ на Меркел повторно со сериозна предност пред социјалдемократите

Ривалот на германската канцеларка Ангела Меркел за позицијата шеф на германската држава од редовите...